Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jessica Alba

28. 4. 2007

ObrazekJessica Alba se narodila 28. dubna 1981 ve městě Pamona ve státě California. Její rodiče, Cathy a Mark, jí dali jméno Jessica Marie. Ještě, když byla Jessica velmi malá, přestěhovala se s rodiči do Biloxi ve státě Mississippi. O tři roky později se přestěhovali do Del Rio ve státě Texas. Když měla Jessica 9 let, usadili se v Jižní Californii.

Již od 5-ti let Jessica chtěla být herečkou. Ve 12-ti letech začala chodit na lekce herectví. Za 9 měsíců později podepsala svou první smlouvu s agentem. V roce 1993 začala svůj filmový debut v Hollywoodské komedii Všechno je dovoleno (Camp Nowhere). Její smlouva byla původně jen na krátkou dobu, ale byla prodloužena, protože jedna z hlavních hereček odstoupila od smlouvy. Jessica měla stejnou barvu vlasů jako původní herečka - její vlasy jí dostali do té role a dali jí osobitou originalitu. Po jejím prvním filmu se Jessica objevila ve dvou reklamách pro Nintendo a J.C. Penny a taky v pár nezávislých filmech.

V roce 1994 dostala malou roli v populárním seriálu Tajuplný Svět Alex Mack (The Secret World of Alex Mack). V témže roce dostala také roli Mayi v úspěšném seriálu Delfín Flip (Flipper). Jessica strávila rok 1995 v Austrálii natáčením první řady tohoto seriálu. Jessica je kvalifikovaná potápěčka, a tak jí natáčení seriálu Delfín Flip dovolovalo si užívat a hrát si s delfíny. Uspěch první řady umožnil natočení i druhé řady, kde Jessica znovu hrála jednu z hlavních rolí. Od té doby se Jessica objevuje v řadě televizních show a filmech.

V roce 1996 se Jessica objevuje ve filmu Venus Rising jako mladá Eva. Také se toho roku objevuje v jedné epizodě velice populárního seriálu Nemocnice Chicago Hope jako Maria. Roku 1997 se Jessica dostává do Dini Petty Show, kanadské talk show, jako host. Mluvila tam o své roli v seriálu Delfín Flip a o své herecké kariéře. V roce 1998 začala pracovat s Randy Quaidem na filmu P.U.N.K.S. Zanedlouho byl film P.U.N.K.S dostupný na videu - zhruba asi tak v lednu roku 1999. Roku 1998 také párkrát hostuje v několika epizodách seriálů. Začátkem roku hostuje v Brooklyn South jako Melissa. Za pár měsíců je ve dvou dílech seriálu Beverly Hills 90210 jako Leanne. Také si zahrála v jedné epizodě seriálu Love Boat: The Next Wave.

V roce 1999 se objevuje ve spoustě časopisů a stává se opravdu slavnou. Na jaře téhož roku se začíná natáčet film Nepolíbená (Never Been Kissed), ve kterém si zahrála malou roli. O měsíc později si Jessica zahrála velkou roli v hororovém filmu Ruka zabiják (Idle Hands), kde pravá ruka hlavního hrdiny Devona Sawa, má vražedné úmysly a doslova touží po krvi. Její herecké podání v obou filmech vyvolalo v hereckém průmyslu rozruch. Spousta časopisů chtěla s Jessicou udělat interview. Po těchto dvou rolích dostala toho roku ještě roli Chloe ve filmu Paranoid.

Největší slávy se Jessica dočkala roku 2000. Zůčastnila se konkurzu na roli Max v sci-fi seriálu Dark Angel a získala ji. Od té doby se zapsala všem skalním fanouškům do paměti a řady jejích fandů se začali rozrůstat. Jessica se stala opravdovou hvězdou, která může konkurovat všem z Hollywoodu. Dark Angel produkuje James Cameron a Charles H. Eglee. Jessica zde hraje v hlavní roli Max Gueverru společně s Michaelem Weatherlyem, který hraje Logana. Dark Angel je velice populární. Byl to jeden z nejsledovanějších seriálů na TV FOX. Průměrná sledovanost byla 10,4 milionu diváků na epizodu. V únoru roku 2001 nafotila snímky pro únorové číslo časopisu People Magazine s Michaelem Weatherlyem. V květnu téhož roku se Jessica zasnoubila Michaelem Weatherlyem. Jessica navštívila spoustu show: Rosie O'Donnel Show, Late Night s Conanem O'Brianem a také Daly Show. V roce 2002 se začala natáčet druhá řada seriálu Dark Angel.
Po dvouletém zasnoubení žádná svatba nebude. Už se defintivně rozešli a oba mají svůj vlastní život.

Roku 2002 Jessica začala natáčet film Se slovníkem v posteli (The Sleeping Dictionary), který který je zasazen do parné džungle Sarawaku roku 1930. V roce 2003 začala pracovat na filmu Honey. Honey byl dotočen na podzim. V lednu 2004 odletěla Jessica na Bahamy. Tam proběhlo natáčení jejího nového filmu Do hlubiny (Into the Blue). Ve filmu se dostává po boku Paula Walkera do problémů s drogovými dealery.

Letos však nemělo zůstat pouze při jednom natáčení. Koncem dubna se objevily první zmínky o tom, že má dostat roli ve filmovém zpracování comicsu Sin City - Město hříchu. Jen o několik dní později přichází oficiální potvrzení, že Jessica ve snímku ztělesní tanečnici Nancy. V dalších rolích se mají objevit např. Bruce Willis, Brittany Murphyová a Josh Hartnett. Po skončení natáčení, které se uskutečnilo v Texasu, dostala Jessica další dobrou zprávu, neboť získala roli Sue Richards ve filmovém zpracování comicsu Fantastická čtyřka (Fantastic Four). Pětiměsíční filmování bylo zahájeno v srpnu 2004 ve Vancouveru. Všechny tři filmy by měly být uvedeny do kin v průběhu roku 2005.

Mezi natáčením filmů Do hlubiny a Sin City - Město hříchu hostovala Jessica v komediálním seriálu Entourage. Kromě toho nafotila sérii snímků pro podzimní reklamní kampaň GAP "How do you wear it?"

Mimo její profesní život kolovala rovněž řada zvěstí o jejím životě soukromém. V jednom rozhlasovém interview u příležitosti vydání soundtracku k filmu Honey v březnu 2004 potvrdila Jessica, že chodí s modelem Jean-Paulem. Tento vztah však zřejmě netrval dlouho, poněvadž již v květnu 2004 nebyl tento pár vídán společně. V červenci se pak říkalo, že Jessica navázala známost s baseballovým hráčem Derekem Jeterem. Jessica to však ani nepotvrdila, ani nevyvrátila. Podle informací z konce srpna je však tento údajný vztah již minulostí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář